نمای اسپایدر | نصب و اجرای انواع نمای اسپایدر شیشه ای | پرشیا سازه استیل

نمای اسپایدر | نصب و اجرای انواع نمای اسپایدر شیشه ای | پرشیا سازه استیل

نماهای مدرن شیشه‌ای خود ایستا که در آن شیشه به وسیلهٔ اتصالات نقطه‌ای به سازه متصل می‌گردد. کاربرد اصلی نمای اسپایدر در ساختمان‌های تجاری و اداری بوده که در صفحه شیشه سازه عمودی و افقی مشاهده نمی‌شود، که این در نماهای کرتین وال به عنوان یک ضعف مطرح می‌گردد.نمای اسپایدر دارای سیستم متنوع ساختار سازه‌ای از سیستم سازه‌های فلزی، کابلی و شیشه‌ای می‌باشد که با توجه به سلیقه مشتری،بیس سازه و بودجه از آن‌ها استفاده می‌شود. استفاده از هرنوع ساختار شیشه در این نوع از پوسته نما بلامانع بوده که با توجه به شرایط محیطی و کاربری نما توسط تیم مهندسی تیم ما تعیین می‌گردد.
 

انواع نمای اسپایدرانواع نمای اسپایدری که در سازه ها بکار می رود را می توان در سه دسته کلی زیر طبقه بندی کرد
 

نمای اسپایدر لوله ای


این نوع از نمای اسپایدر شیشه ای توسط لوله هایی از جنس استیل پشتیبانی می شود. تا در برابر ارتعاشات و وزش باد و.. استحکام کافی را داشته باشد. لوله های استیل و قطر آن ها لازم است توسط مهندسان اجرایی به طور دقیق برآورد شود.
 

نمای اسپایدر کابلی


در نمای اسپایدر کابلی یا خرپا شیشه های سکوریت توسط کابل های معلق و اتصالات عنکبوتی به یکدیگر متصل می شود. از آنجایی که این کابل ها پشتیبان این سازه شیشه ای هستند و برای تامین امنیت کافی و استاندارد در این نوع سازه نیازمند محاسبات بسیار دقیق و پیچیده است ، نمای اسپایدر کابلی نسبت به سایر نماهای شیشه ای کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.اما در عین حال نمای یکدست تری از شیشه را بوجود می آورد.
 

نمای اسپایدر فین گلس


در نمای اسپایدر فین گلس تیغه های شیشه ای جایگزین لوله های استیل و کابل ها میشود و این تیغه های شیشه ای به عنوان سازه پشتیبان از شیشه های سکوریت در برابر نیروهای وارد شده به سازه پشتیبانی می کنند. تصال شهشه های سکوریت به تیغه های شیشه ای توسط یراق الات استیل انجام می شود که نیاز مند محاسبات دقیق است.
 
نمای اسپایدر فین گلس

روش اجرای نمای اسپایدر


نحوه اجرای نمای اسپایدر به این صورت است که ابتدا کارشناسان ابعاد پروژه در در محل واقعی اجرای آن بررسی می کنند و با استفاده از برسی های لازم در ارتباط با اقلیمی که سازه در آن ساخته می شود محاسبات لازم را برای ایمنی سازه و نوع پشتیبانی که برای آن در نظر گرفته اند انجام می دهند. سپس ابعاد شیشه ها و اتصالات لازم را برآورد کرده و توسط نیرو های ماهر پروژه را به دقت انجام می دهند.

 

قیمت نمای اسپایدر


در برآورد قیمت اسپایدر فاکتور هایی از قبیل ابعاد سازه ، نوع شیشه سکوریت و ابعاد مورد نیاز ، اتصالات عنکبوت مورد نیاز و نوع سازه پشتیبا آن بستگی دارد. اما مهم ترین عاملی که در این میان تعیین کننده است ابعاد پروژه و  میزان سختی اجرای ان می باشد.
 

نصاب شیشه اسپایدر


افرادی که در اجرای نمای اسپایدر فعالیت می کنند نیروهای متخصص و متبحری هستند که باید مهارت هایی از قبیل جوشکاری را داشته باشنند. این افراد در دو قسمت مشغول به کار هستند. عده ای برای ساخت سازه پشتیبان فعالیت می کنند و عده ای از آن ها نیز باید مهارت کار با پنل های شییشه ای سکوریت را داشته باشند..

 

مزایای نمای اسپایدراز جمله مزایای  نمای اسپایدر در ساختمان می توان به دریافت نور طبیعی با قابلیت تنظیم میزان نور ورودی ، برخورداری از نمای مدرن و یکدست در سازه و استحکام بالا اشاره کرد. 
بررسی قیمت اسپایدر نشان می دهد که در انواع نمای اسپایدر شما شاید هزینه بیشتری بابت اجرای شیشه اسپایدر متحمل شوید اما در نهایت شما از یک شیشه سکوریت بهره مند می شوید که در مواقع اضطراری و بروز حوادت برای ساختمان احتمال شکستن و خورد شدن آن بسیار پایین تر از سایر شیشه هاست.
 
نمای اسپایدر

شیشه اسپایدر نیاز به قاب بندی خاصی نداشته و شما به وسیله اتصال دهنده ها آن را نصب می کنید.
دتایل شیشه اسپایدردر دو قسمت باید بررسی شود از یک طرف  سازه پشتیبان و از سوی دیگر  پنل بندی شیشه های نما . محاسبه دتایل شیشه نمای اسپایدر کمی پیچیده است و به میزان ارتفاع سازه بستگی دارد.نوع اجرای ساختمان نیز بسته به اینکه  ستون آلومینیومی داشته باشد یا خیر، سازه آن کابلی باشد یا شیشه ای، شرایط نصب از نظر ارتفاع و مساحت شیشه آن و بسیاری عوامل دیگر  در محاسبه هزینه اجرای اسپایدر قطعا تاثیر گذار است.
 

پرشیا سازه استیل

 
مجری و طراح انواع حفاظ استیل ، نمای اسپایدر ، نرده استیل ، آلومینیوم ، کابلی ، شیشه ای و یا ترکیب آنها مجری ، طراح و سازنده انواع پله استیل ، آهنی ، دینامیک ، خم و اسپیرال.سازنده انواع درب ، حفاظ بانکی تمام استیل آرمه تولید کننده یراق آلات دکوراتیو از جنس استیل و پذیرش ساخت سفارش یراق خاص عرضه کننده لوله ، پروفیل و ورق با آلیاژ های مختلف
 

نظرات ارسال شده
فرم ارسال نظرات