قطعات نرده استیل

قطعات نرده استیل

16 اردیبهشت1398
قطعات نرده استیل


با توجه به بکار گیری حفاظ استیل در در معماری های امروز باید بگوییم که یراق آلات  نرده های استیل نیز از اهمیت زیادی برخوردارند و در صورتی که از جنس مناسب و مرقوبی ساخته نشده باشند و کیفیت استانداردی نداشته باشند مطمئنا شما را در آینده به دردسر خواهند انداخت چراکه استحکام و مقاومت نرده اسستیل شما به میزای زیادی به یراق آلات استیل بکار رفته در آن بستگی دارد.
برای آشنایی با نام قطعات نرده استیل در این مقاله با ما همراه باشید تا به معرفی اجزای نرده استیل پرداخته و به طور اختصار نحوه کار آنها را برایتان بازگو کنیم
 

لوله استیل

 
انواع سایز لوله استیل که در صنعت دکوراتیو و ساخت نرده های استیل بکار می رود به قرار زیر است
  • لوله 16 استیل ( به صورت لوله افقی و عمودی بین پایه های استیل کاربرد دارد)
  • لوله 38 استیل ( به عنوان پایه استیل استفاده می شود)
  • لوله 51 استیل ( به عنوان هند ریل و پایه استارت نرده بکار می رود)


 لوله استیل


سایر سایز های لوله های استیل برای مصارفی از جمله حفاظ بانکی و نمای اسپایدر کاربرد دارد.
  • لوله 25 استیل ( این سایز معمولا در حفاظ بانکی به کار می رود)
  • لوله 76 استیل (این سایز معمولا در نمای اسپایدر به کار می رود)
  • لوله 102 استیل (این سایز معمولا در نمای اسپایدر به کار می رود)

 
 حلقه استیل
 

حلقه استیل

برای اتصال و نصب لوله های 16 استیل به بدنه پایه های استیل بکار می رود . در دو نوع پرسی و جوشی میباشد که بکارگیری نوع جوشی آن استحکام بیشتری دارد.
این حلقه ها در سایز 25 ، 38 ، 51 و ... هم در بکارگرفته می شود.البته در نرده های استیل از حلقه برنجی هم می توان استفاده نمود.
 
حلقه های استیل توسط پیچ نیم سانت لوله های استیل را محکم میکنند.

 
 ناخنی استیل
 

ناخنی و کلاهک

ناخنی قطعه ای است که پایه های استیل را به لو له اصلی نرده متصل می کند و کلاهک نیز قطعه ای در زیر ناخنی و بین پایه استیل و ناخنی قرار می گیرد.
انواع مختلف ناخنی برای لوله 38 ، پروفیل 40 * 40 به کار می رود.

 
 پایه استارت نرده استیل
 

پایه استارت


پایه استارت لوله ای است که در ابتدای نرده بکار رفته وبسته به قطر خارجی لوله ای که بکار رفته می توان آن را در سایز ها و قطر متفاوتی به کار گرفت. خود از چهار جزه تشکیل می شود:
 
  •   گوی یا سرنرده استیل قطعه ای کره ای مانند است که جهت زیبایی بیشتر و همچنین دستگیره بر روی پایه های استارت نرده نصب می شود سایزهای مختلف داشته و برای اتصال به پایه نیازمند پایه هست. لازم به ذکر است که این گوی برای زیبایی و جلوه بیشتر از جنس کریستال نیز می تواند بکار رود.
  • پایه گوی که گوی را به پایه استارت نرده متصل می کند.
  • مهره گیر
  • نعلبکی استیل که در زیر پایه های نرده بکار می رود در سایز های متفاوتی از جمله 38 و 51 وجود دارد.نعلبکی 51 از استیل 304 ساخته می شود. سایز 51 مناسب برای پایه استارت می باشد
 
 زانویی

زانویی 51 و زانو 38

زانو که یکی از قطعات نرده استیل است برای اتصال دسته نرده به پایه استارت مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان رابط استارت نیز شناخته می شود. یک سر این زانو برای پیچ شدن به دیوار یا زمین است و سر دیگر آن لوله 51 را در خود جای می دهدو اینکار به استحکام لوله می انجامد . از طرفی اگر لوله ای که بکار گرفته می شود سایز 38 باشد باید از زانو 38 استفاده شود تا بتواند لوله 38 را در خود جای داده و محکم به دیوار یا زمین پیچ کند.


 پایه نصب از بغل

پایه نصب از بغل

پایه نصب بغل نیز یکی از اجزای نصب نرده استیل است که بر روی دیوار قرار گرفته و برای پله هایی مناسب است که عرض کمی داشته و مجبور به استفاده از نرده دیواری در ان هستیم . این پایه لوله استیل 51 و یا 38 را محکم نگه می دارد.
 
درپوش استیل

در پوش

این قطعه همانطور که از آن نام آن پیداست برای پوشاندن قسمت انتهایی لوله که باز نیز هست مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از در پوش از ورود اشیا در قسمت انتهای نرده که لوله تمام شده استت جلوگیری به عمل می آوریم. این قطعه از جنس استیل 304 می باشدو بسته به لوله مورد استفاده سایز 38 یا 51 بکار میرود.

پایه آسانسوری
 

پایه اسانسوری

پایه آسانسوری یا هندریل برای اتصال دستگیره های نرده  راه پله و استخر مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعه لوله قطر 38،16،51 و ... را در حلقه خود جای داده و باعث محکم شدن آن می شود.
 

قیمت اتصالات نرده استیل

قیمت یراق نرده استیل و اتصالات نرده استیل نیزهمانند قیمت نرده های استیل به آلیاژ نرده و هم به مدل نرده  بستگی دارد و  می تواند بسته به نوع کشور سازنده آن متفاوت باشد. حال با توجه به اینکه در چین و یا کشور دیگری ساخته شود نیز در رنج قیمت متفاوتی عرضه می شود. برای کسب اطلاع از قیمت اتصالات نرده های استیل از جنس استیل 304 یا 201 لازمم است با فروشگاه ما در تماس باشید تا بتوانید قیمت روز آن را در اختیار داشته باشید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع تولیدات و خدمات استیل به بخش مقالات پرشیا استیل مراجعه کنید.

 

نظرات

شما فروشنده لوله واتصالات نرده استیل هستید یا اجرا کننده اید

ارسال نظر