قبل از نصب حفاظ به چه نکاتی باید توجه کرد؟

قبل از نصب حفاظ به چه نکاتی باید توجه کرد؟

19 خرداد1398
قبل از نصب حفاظ به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هنگامی که بحث امنیت خانه به میان می آید، اولین چیزی که بسیاری از صاحب خانه ها برای آن سرمایه گذاری می کنند، حفاظ استیل برای پنجره است تا خانه را ازوجود مزاحمان محافظت کند.
پس از نصب شبکه های مشبک حفاظ پنجره ، صاحبان خانه قطعا به فکر حفاظ استیل و یا آهنی درب خواهند بود تا با نصب آن ورودی های اصلی خانه را ایمن سازی کنند.
این روزها تقاضا برای حفاظ های امنیتی بسیار زیاد است، به همین دلیل انولع حفاظ استیل ، آلمینیومی ، آهنی و ... در  طرح های مختلف در دسترس افراد است.
برای مثال، ممکن است برای باز و بسته شدن در نیاز باشد پنجره های مشبکی که به عنوان حفاظ به کار می رود سبک تر باشد. در حالی که حفاظ هایی مشبک پنجره باید به گونه ای مستحکم باشد که از برش آسان ان جلوگیری شود. 

در این مقاله برخی ملاحظات لازم برای نصب یک حفاظ فلزی در منزل را برایتان بازگو می کنیم:
 

1. نوع کاربرد


برای زمینداران و صاحبان زمین و املاک ، حفاظ های مشبک امنیتی به جلوگیری از خرابکاری و سرقت از زمین ها کمک می کنند. در منازل مسکونیصاحبان خانه معمولا در ورودی و خروجی درب ها و پنجره های منازل و همچنین برای حفاظت از زمین دور تا دور زمین ها نصب می شوند.
حفاظ استیل و حفاظ  های مشبک پنجره ها در ساختمان های بلند استفاده می شود. این حفاظ ها علاوه بر حفاظت از مزاحمان و دزدان ، برای حفظ امنیت افراد ساختمان های مرتفع و جلوگیری از سقوط بچه ها به کار می رود.
هنگام انتخاب حفاظ پنجره، اطمینان حاصل کنید که یک پانل دارد که می تواند در موارد ضروری باز شود، بنابراین شما می توانید در موارد اضطراری حفاظ را باز کرده و از ساختمان خارج شوید.
 

2. طراحی حفاظ


برای طیف وسیعی از پنجره ها و درب های شیشه ای هیچ حفاظی قابل مقایسه با حفاظ های مشبک آهنی نیست.
سازه های آهنی  (که به عنوان آهن کار شده یا فرفورژه شناخته می شود) در حقیقت به فلز اجازه می دهد که به اشکال گوناگون از جمله گل طراحی ، برش و چکش کاری شود.
اگرچه که حتی داشتن حفاظ پنجره از جنس آهن و مشبک هم در مواقعی ممکن است چندان ایمن نباشد.چراکه این فلز آهن به کار رفته در فرفورژه ، برای شکل دهی ، نازک و کشیده تر شده است و به همین دلیل ضعیف تر از آهن و شبکه های مشبک آهنی است. همچنین شکل های فرفورژه که در حفاظ ها به کار می رود ممکن دارای شکاف هایی باشد که به بچه ها و افراد ریز اندام اجازه عبور دهد.

اما شما مجبور نیستید طراحی حفاظ خود را تنها به یک نوع مصالح و مواد و تنها با اشکال فرفورژه محدود کنید . شما می توانید برای حفاظت از در ها و پنجره ها از شبکه های آهنی و به شکل کشویی استفاده کنید و اجازه عبور افراد را تا حد زیادی محدود کنید.
اگر تمایل به استفاده از حفاظ استیل دارید، شما می توانید یک حفاظ پنجره مشبک با الگوهای لوزی و خشتی اسفاده کنید و با خیال راحت فرزندان خود را در خانه و با امنیت کافی برای عدم عبور از حفاظ رها کنید. 


مطلب پیشنهادی : نرده استیل استخردسترسی اضطراری به حفاظ
 

3. دسترسی اضطراری


یکی دیگر از نکاتی که هنگام انتخاب یک حفاظ امنیتی باید در نظر داشته باشید این است که آیا می توانید در موارد اضطراری از آن خارج شوید.
طراحی مدرن پنجرهای امروزی که ویژگی های " فراراضطراری " داشته باشند،  دقیقا همانند یک پانل که می تواند قفل شود و باز شود، در این زمینه می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.
 

4. رنگ 


برای جلوگیری از خوردگی از فولاد تولید کننده ها یک لایه محافظ را بر روی آن اضافه می کند.این کارمی تواند به شکل پوشش پودراضافه شود و یا به صورت دستی روی فولاد کشیده شود.این پوشش پودر زمانی که به مشبک های فلزی اسپری می شوند و "پخته می شوند" یک لایه زیبا از رنگ را روی آن تشکیل می دهد. این کار معمولا برای حفاظ هایی است که یک رنگ هستند، مانند سیاه و سفید، نقره ای، قهوه ای یا سفید.این پوشش بسیار مقاوم در برابر هوای فصلی است و ارزان تر از رنگ زدن فولاد ها به صورت دستی است.

با این حال، اگر شما در طراحی حفاظ خود رنگ خاصی را مد نظر دارید لازم است آن را به صورت دستی رنگ کنید همچنین این رنگ ها بعد از دو تا سه سال نیاز به تجدید خواهند داشت.
 

5. قیمت حفاظ درب و پنجره 

 
 • قیمت حفاظ در و پنجره ای که شما به کار می برید به عوامل زیادی بستگی خواهد داشت
 • جنس حفاظ (مثلا حفاظ استیل ضد زنگ ، آهن یا آلومینیوم)
 • اندازه حفاظ (به عنوان مثال پنجره کشویی در مقابل پنجره کوچک)
 • پیچیدگی طراحی
 • پیچیدگی نصب (هزینه نصب یک حفاظ ساده با حفاظ با طراحی خاص متفاوت است)
 • افزونه های اضافی حفاظ (به عنوان مثال پانل فرار، مکانیزم قفل ویژه)
 • برای مثال اگر فولاد معمولی و فولاد ضد زنگ یا استیل را برای یک اندازه و ضخامت مقایسه کنید، فولاد ضد زنگ استیل قطعا 1.2 تا 1.5 برابر قدرت فولاد معمولی قیمت دارد. اما قیمت انواع استیل هم متفاوت است. هرچه درجه آن بالاترباشد ، فولاد سخت تر است. علاوه بر این، فولاد درجه بالاتر نیز مقاومت بیشتری در برابر خوردگی دارد.


مطلب پیشنهادی : حفاظ استیل پشت پنجره لوله استیل تو خالیراه مقرون به صرفه تر برای ساخت حفاظ های در و پنجره ، استفاده از میله های استیل توخالی است. به این معناست که به جای استفاده از میله های جامد که بسیار گران هستند، تولید کننده می تواند میله های تو خالی که سبک تر هستند را به شما ارائه دهد. 

 

مقایسه حفاظ استیل و حفاظ آهنی

 
 • در مقایسه با حفاظ آهنی ، حفاظ استیل به شما امکانات بسیاری برای بهره مندی از مزایای یک حفاظ امنیتی منسب را می دهد.
 •  حفاظ های استیل علاوه بر تامین امنیت ورودی منازل ، پنجره ها مزایای زیر را برخوردار است.
 • قابلیت طراحی و بکار گیری این حفاظ ها در طراحی ساختمان های امروزی و معماری مدرن
 • جنس استیل زنگ نمی زند و ضد خش است
 • مقاومت در برابر گرما و رطوبت
 • ارائه در دو رنگ طلایی و استیل
 • قابلیت طراحی های ظریف و اختصاصی  
 • تنوع نرده استیل (نرده استیل 201 – نرده استیل 304)
 • نصب آسان
 • امنیت بالا ( همانند آنچه در نمای اسپایدر به کار می رود یک میله فولادی در لوله های استیل به کار می رود و میزان شکنندگی و مقاومت لوله های استیل را افزایش می دهد)
 • نظافت و پاکیزگی آسان و راحت 
 • قابلیت بکار گیری در مناطق مختلف ساختمان و زمین ( نرده استیل راه پله ها – حفاظ دور استخر – حفاظ بالکن  و ...)
 • قابلیت تلفیق با حفاظ های شیشه ای مدرن
 

پرشیا سازه استیل

مجری و طراح انواع حفاظ استیل ، نمای اسپایدر ، نرده استیل ، آلومینیوم ، کابلی ، شیشه ای و یا ترکیب آنها، مجری ، طراح و سازنده انواع پله استیل ، آهنی ، دینامیک ، خم و اسپیرال.سازنده انواع درب ، حفاظ بانکی تمام استیل آرمه، تولید کننده یراق آلات دکوراتیو از جنس استیل آماده پذیرشو ساخت انواع سفارشات شما  در این زمینه است.
برای مطالعه مطالب بیشتر به مقالات پرشیا استیل مراجعه کنید.
 

نظرات
ارسال نظر