فولاد در خدمت طراحی هنری مدرن

فولاد در خدمت طراحی هنری مدرن

4 تیر1396
فولاد در خدمت طراحی هنری مدرن

بکارگیری استیل در طراحی دکوراسیون داخلی که در قسمتهای مختلف ساختمان سازی از جمله نرده استیل ، حفاظ استیل بکار گرفته می شود تنها در رده ساختمان سازی کاربرد ندارد بلکه در زمینه کار های هنری و طراحی های مدرن نیز در حال ظهور بوده و می توان روند رو به رشدی برای کار های هنری استیل در آینده در نظر گرفت . در این مقاله به بررسی برخی از نمونه کار های هنرمندان در زمینه های طراحی های مدرن استیل می پردازیم.

فولاد که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است به عنوان یک انتخاب برای ساخت و ساز تجهیزات طراحی  یک وسیله ای برای تزیینات مبلمان و آثار هنری است. این انتخاب به شدت میان هنرمندان، طراحان و خریداران رواج یافته است. بدین ترتیب فن آوری های جدید نیز به شدت تحت تاثیر این حوزه هنری جدید قرار می گیرند. در طراحی داخلی از جمله سینک ظرفشویی، میله پرده و ... آثار هنری طور فزاینده ای انتخاب ذوق در میان شیوه زندگی شهری و همچنین کسانی که خم خلاق از ذهن است.

 Linus R. Adolfsson طراح هنری ازلس آنجلس میگوید:  " فولاد در طراحی مبلمان معمولا مورد استفاده قرار نمیگیرد، زیرا سنگین است، انعطافپذیری ندارد و به نظر میرسد ناخوشایند و سرد است اما  Pergay  اولین هنرمندی بود که در طراحی های خود به فولاد علاقه مند شد. او می گوید تاثیر و لمس فولاد برای من بسیار لذت بخش است .او برای همیشه به عنوان پیشگام استفاده از فولاد در طراحی مبلمان باقی خواهد ماند . "

صندلی ها و مبل هایی در ساخت آنها از فولاد استفاده شده است ، همانند نمونه های چوبی آن با ارائه در نمایشگاه ها معتبر در سراسر جهان با استقبال خوبی روبرو شده اند.
صندلی استیل

همچنین فولاد که با استحکام کششی بالا شناخته شده است ، می تواند برای ساخت قاب های ساختمانی، هم در داخل و هم در خارج از ساختمان بکارگرفته شود. این قاب ها برای تحمل وزن بالا قابلیت بسیاری دارد علاوه بر این استفاده از کاشی های فولادی در روزهای اخیر در آشپزخانه و همچنین دراتاق های نشیمن بسار رایج شده است.
 

این آلیاژ برای قالب گیری مبلمان درجه یک مانند مبل، صندلی و جداول بسیار آسان بوده و براحتی به شما اجازه کار در طرح های متفاوت را می دهد.

 

  دبی یکی از شهرهایی است که استفاده از فولاد در آن بسیار رایج است. نیویورکی ها با راه اندازی لوله های فولادی ضد زنگ و سراشیبی هایی از این قبیل به یک راه سرگرم کننده و هیجان انگیز برای صعود کردن از بالا به طبقه پایین استفاده می کنند! ژاپن نیز تلاش می کند تا از این روند شگفت انگیز، به تدریج، بهتر شود.

 

هنر مدرن استیل

مجسمه استیل

Mattar Bin Lahej هنرمند مشهور برای سری مجسمه هایی که قرار بود در موزه اسلامی شارجه نمایش داده شود از فولاد برای ساختن مجسمه های خوشنویسی استفاده کرده بود. او گفت " مجسمه سازی از علائم و نشانه ها در یک دید متعادل تشکیل شده واو توانسته است در آثاری که ارائه کرده است تاریخ خوشنویسی عربی در طول سالهای گذشته را به شکل معاصر خود و در غالب  3Dارائه دهد"

این آلیاژ شناخته شده برای جذب طراحانی که به دنبال چالش کشیدن به حس خلاقیت خود هستند بسیار کارآمد است.


هنرمند  Adolfsson در این رابطه می گوید: " جذابیت بکارگیری استیل در امکان غلبه بر محدودیت ها و ایجاد چیزی منحصر به فرد است." به همین جهت طراحان ازاین فن آوری برای ایجاد خلاقیت استقبال می کنند.


هنر استیل مدرن
Xhixha کسی است که از فولاد ضد زنگ 316 درجه دریایی استفاده می کند که به طور بیشتر دررابطه با مقاومت بالای آن در برابر خوردگی شناخته شده است، می گوید:
 
"روش من استفاده از فولاد سرد است که با تبدیل و کشیدن آن به داخل و جایگذاری مناسب آن است و این روش سبک امضای من شد"
  "من در واقع فلز را حجاری نمی کنم ، از قابلیت نورآن و انعکاس نور استفاده می کنم. به نظر من، این روش گونه ای از مجسمه سازی ثانویه است و توانایی آن برای منعکس کردن است که اولویت می یابد "
 
او احساس می کند که فولاد ظرفیت های بازتابی بسیاری را به محیط اطراف خود اضافه می کند و این چیزی است که زندگی مصرف کننده را جلا می دهد.
آدولفسون فکر می کند که تکنولوژی برش لیزر است  که هنر طراحی فلز را انجام می دهد.

امیداریم این مطلب از مقالات پرشیا استیل برای شما مفید باشد.

نظرات
4.7 /5 20 5 1
ارسال نظر